15 Led

První zápas Čechů v Podolsku skončil prohrou

Včera (úterý 14.1.) nastoupil český sledge hokejový tým k prvnímu zápasu na Mezinárodním turnaji čtyř zemí v ruském Podolsku. Silným soupeřem mu byl tým Norska, kterému naši nakonec podlehli 1:2.Českému týmu chyběly opory Šafránek, Kubeš a Fojtík, které na turnaj neodletěli. Norský tým byl v plné sestavě včele se skvělým Pedersenem.
Kvalita Norů byla znát po celou dobu utkání, kdy naši reprezentaci přehrávali ve všech parametrech. Norsko se ujalo vedení v první třetině, když zmatek před naším brankovištěm využili Norové ke vstřelení branky. Češi se snažili srovnat krok. Velkou šanci na srovnání měl ve druhé třetině v přesilovce Krupička, který však trefil jen brankáře Norska.
Střely českého týmu přicházely v přesilovkách, které si naši vyzkoušeli celkem dvě. Norsku se však podařilo zvýšit svůj náskok střelou od modré čáry, která překvapila všechny, včetně, do té doby výborně chytajícího, Vápenky.
Snížit na 1:2 se podařilo až Michalovi Geierovi, který po Háblově přihrávce přízemní střelou prostřelil norského gólmana. Stanovil tak konečný výsledek na 1:2. Vápenka si v tomto utkání připsal celkem 27 zákroků, zatímco naši hráči vystřelili pouze 7x.

Dnes v 11:00 odehrají Češi zápas proti Svédsku.